Ankara booked.net
+19°C

23-04-2021
Hasret Dilek DELİER

Hasret Dilek DELİER

BİR DÜNYA BIRAKIN BİZ ÇOCUKLARA!
hasret@anadolucanlihaber.com

Sizi bilmem ama ben hâlâ 23 Nisan’ları aynı sevinçle karşılıyorum. Her ne kadar çocuklar acımasızca katledilse de bu bayram onların bayramı ve benim bayramım. Dokunmayın 23 Nisanlar'ımıza! 

Bırakın yine coşkuyla kutlayalım. Hayatta olamasalar da yaşatalım, yaşatın..

 

Artık aramızda olmasa da masum çocuklarımız, eminim ki okul ile beraber gösterilere hazırlanacak ve vakit gelince geçiş töreni sonrasında şehir stadında, okul ve sınıf arkadaşlarıyla heyecanla sırada bekleyip terleyecek, yorulacaklardı. Fakat tatlı bir bekleyiş olacaktı. Anlamı büyük olacaktı. Ne de olsa kendileri gibi kaybedilen arkadaşları adına orada olacakları için onur duyacaklardı. O gösterilerden sonra arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirmek, büyük bir günü kutlamış olmanın gururu ve sevinci ile okulun bahçesinde top oynamak kadar güzel bir şey olmayacaktı. Aslında savaşlar, ırkçılık, tecavüzler, ölümler, ve korona olmasaydı, bir şey değişmezdi. Kimse engel olamazdı sizin bayramınıza, bizim bayramımıza..

 

Değişen sadece hayat, öncelikler, yaşam standartları, yıkılıp yerine yenileri yapılan binalar olsaydı keşke. Allah sevgisinden yoksun, vicdan taşıyamayan caniler, ahlaksızlıklar, olmasaydı keşke. “Siz hala 23 Nisan çocuklarısınız. Biz hâlâ  çocuk ruhlu 23 Nisan çocuklarıyız!’’


Değişenler başkaları yavrularım. Sakın 23 Nisan'larımızı unutmayın! Çünkü zaman ilerledikçe benim gibi geride hatırlamak isteyeceğiz günlerden biride; Büyük Önder ATATÜRK’ ÜN bizlere armağan ettiği, çocukluğumuzun güzel anılarından biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olacaktır. 


Çocukluğunuzu unutmayın! Unutturmayın!


Cumhuriyetin temeli, özgürlüğün, adaletin, barışın kaynağı ve Türk Ulusunun onuru olan Egemenliği perçinleştiren bayramımıza sahip çıkalım. 

 

Dünyadaki bütün insanların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyorum… 

Ben İlkokuldayken TRT çocuk korosunda bu şarkıyı severek söylerdik. Yazımı okuyan okul arkadaşlarım hatırlarlar ve hala da çok severek söylüyorum.

 

BİR DÜNYA BIRAKIN !

 

Bir Vatan bırakın


 Biz çocuklara 


Islanmış olmasın gözyaşlarıyla 


Oynaya oynaya gelin çocuklar


 El ele el ele verin çocuklar 


 Bir bahçe bırakın biz çocuklara 


Göklerde yer açın uçurtmalara 


Oynaya oynaya gelin çocuklar 


El ele el ele verin çocuklar  


Bir barış bırakın biz çocuklara 


Uzansın şarkımız güneşe ve aya 


Oynaya oynaya gelin çocuklar 


El ele el ele verin çocuklar   


Bir Dünya bırakın biz çocuklara 


Yazalım üstüne sevgili dünya


 Oynaya oynaya gelin çocuklar 


El ele el ele verin çocuklar..


Hasret Dilek Delier 

Bu makale 217 defa okunmuştur.
MAKALEYE YORUM YAZINFACEBOOK YORUMgazete manşetleri 
ANKETİMİZE KATILIN

Türkiye'nin Son Durumu?

39.5%

18.4%

15.8%

26.3%


PUAN DURUMU

E-BÜLTEN ABONELİĞİ